Sty 31

Walentynki to święto powszechnie obchodzone na całym świecie przez osoby, które kochają i są kochane. Co roku 14 lutego miliony osób celebrują to święto i starają się okazywać szczególnie dużo miłości, uczucia i uwagi bliskim.

Walentynki zwane są także Świętem Zakochanym lub Dniem Świętego Walentego pochodzą ze średniowiecza. Niektórzy twierdzą nawet, iż podwaliny tego święta mają swoje korzenie w starożytności. Święto to najpierw zyskało popularność na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonym, a potem dopiero w Europie Środkowej i Północnej.

Walentynki są wyjątkowym i magicznym czasem, kiedy to osoby zakochane starają się pokazać swojej połówce jak bardzo ją kochają. W tym dniu zarówno kobiety jak i mężczyźni kupują swoim ukochanym czerwone pocztówki w serduszka, miękkie misie pluszowe i wiele innych gadżetów. Oczywiście kolorem przewodnim tego święta jest czerwień, bowiem czerwony to kolor miłości i namiętności.

Kobiety 14 lutego dostają ogromne bukiety kwiatów i są zapraszane przez swych mężczyzn na romantyczne kolacje. Mężczyźni, mimo, iż uchodzą za mało romantycznych, to w walentynki starają się jak mogą, by zadowolić swoje ukochane. Kobiety z kolei tez próbują zaskoczyć czymś swoich panów na przykład organizując im masaże, relaksujące kąpiele z szampanem i truskawkami albo wyjazd niespodziankę. Z pewnością prezenty, które są zaskoczeniem sprawiają najwięcej radości.

Mimo panującej mody konsumpcjonizmu i komercjalizacji Walentynek, pamiętajmy, że najważniejsze w tym święcie jest to, aby spędzić je wraz z ukochaną osobą. Aby pokazać jej jak bardzo ja kochamy i jak ważna jest dla nas. A wszystkie inne rzeczy, prezenty, gadżety stanowią tylko i wyłącznie dodatek do uczucia i gorącej miłości.
Zobacz koniecznie: kocyki do chrztu.Komentowanie wyłączone.