Sty 31

Wydaje nam się, że gorące źródła to wynalazek XX  jak nie XXI wieku. Nic bardziej mylnego, początki źródeł zauważone były już bardzo dawno. Wtedy już byli świadomi jak dobry wpływ na stan naszego zdrowia ma woda znajdująca się ponad 500 metrów pod ziemią. Wtedy korzystanie ze źródeł termalnych było zarezerwowane dla wyższych sfer i miało status coś wytwornego. Leczenie schorzeń za pomocą kąpieli w ciepłych basenach zyskało znaczną popularność w osiemnastym wieku, a publikacja naukowych dowodów na pozytywny wpływ gorących kąpieli na nasze zdrowie sprawiło ich błyskawiczny rozwój. Do teraz ich popularność jest ogromna, a my dostajemy coraz większą wiedzę o uzdrawiającym działaniu wody.
Nasza Polska nie jest okręgiem pożądanym jeśli chodzi o zasoby gorących źródeł, dlatego też, dla zakosztowania uzdrawiających kąpieli powinniśmy wybrać się na położoną blisko Słowację. Baseny i źródła termalne u naszych sąsiadów to zbiór kilkunastu pięknych obiektów, będących w gotowości na przyjazd gości przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku.
Największy i wszystkim znany z nich to Tatralandia, która stała się symbolem rozpoznawalnym jeżeli chodzi o baseny termalne na Słowacji. Pełną propozycję zdrowotną i wypoczynkową natrafimy oczywiście w pozostałych ośrodkach na Słowacji, których tam są krocie.

W skład basenów termalnych wchodzą otwarte i zamknięte kąpieliska, akweny ze sztucznymi falami, tarasy do korzystania z kąpieli słonecznych, baseny z gorącą wodą o właściwościach leczniczych, oraz, bardzo często długie zjeżdżalnie, które nie jednego mogą przyprawić o zawrót głowy. Ze zbiorników termalnych korzystamy głównie w celach rekreacyjnych i uzdrowiskowych, a ostatnio w dużej mierze rehabilitacyjnych.
Regularna wizyta w basenach termalnych polepsza stan naszej skóry, pomaga w leczeniu trądziku, a także znajduje uznanie przy leczeniu bardziej poważnych dolegliwości. Jest także swoistym centrum zabawy dla całej rodziny.
Nie tylko to nas spotka jeżeli zdecydujemy się na wakacje na Słowacji. Wiele atrakcji jak odwiedziny na zamku, zapory wodnej, winiarnię oraz Tatry od innej strony sprawią, że taka wycieczka na zawsze zapadnie nam w pamięci.
Polecamy: garnitury komunijne.Komentowanie wyłączone.