Lis 20

Aby prace ręczne mogły zostać wykonane w bezpieczny dla pracownika sposób, musi się on stosować do kliku głównych zasad i wytycznych. Wtedy wszystko będzie odbywało się w odpowiednio dobry i bezpieczny sposób. Najlepiej jest wykorzystywać do tego celu narzędzia pomocnicze, które zminimalizowałyby ciężar przenoszonego towaru.

Dzięki temu transport ręczny nie będzie w stanie zaszkodzić mięśniom ani szkieletowi pracownika. Szczególnie narażony na uszkodzenie jest kręgosłup. Dlatego też transport ręczny powinien się odbywać przy wsparci profesjonalnych narzędzi. Wtedy pracownikowi na pewno nic nie będzie groziło. Pracownik powinien również unikać pochylania tułowia oraz gwałtownych skrętów, jeśli trzyma w ręce ciężki materiał.

Naturalna pozycja ciała podczas wykonywania takich czynności sprawi, że ciało nie będzie zbytnio obciążone. Najkorzystniej jest, gdy narzędzia oraz inne towary są podnoszone przez pracownika z wysokości blatu stołowego. Jednak najlepiej oczywiście taka wysokość dostosować do potrzeb danego pracownika. Wtedy dużo pewniej będzie on mógł złapać taki sprzęt i w skuteczny sposób, nieszkodliwy dla swojego zdrowia go przenieść.

automatykaWażne jest również to, aby przedmioty jakie się przenosi, posiadały specjalne uchwyty. Dzięki temu można będzie w pełni dobrze trzymać taki przedmiot. Nie ulegnie on wtedy uszkodzeniu i nie zostanie upuszczony przez osobę, która trzyma go w ręce. Warto wiec z takich właśnie komfortowych rozwiązań korzystać. Na pewno bardzo dobrze się na tym wyjdzie.
Polecamy: akcesoria komunijne.Komentowanie wyłączone.