Sty 29

W trakcie planowania podróży nie bierzmy tylko i wyłącznie pod uwagę zabytków, jakie możemy zobaczyć. Zastanówmy się również, co możemy w danym miejscu zjeść. Podróże to nie tylko oglądanie, zwiedzanie, ale to także nowe doznania smakowe. Podczas planowania znajdźmy w danym miejscu ciekawą restaurację, bądź też lokal serwujący dania kuchni regionalnej.

Nieodpowiednim zachowaniem byłoby wyjeżdżając w jakieś miejsce iść na posiłek do McDonalda, czy też KFC. Można to spokojnie nazwać obrazą tamtejszej kuchni. Zwiedzając kuchnie świata, analizując smak i jakość potraw możemy liczyć na przeżycia równoznaczne ze zwiedzaniem historycznych miejsc. Należy również podkreślić, iż niektórzy podróżnicy jeżdżą tylko i wyłącznie po świecie w celu badania smaków regionalnych kuchni. Podróże powinny uczyć na wszelkie możliwe sposoby, począwszy od historii danego miejsca, poprzez architekturę, a na jedzeniu skończywszy.

Każdy region, czy to Polski, czy też świata, ma charakterystyczne dla niego produkty i dania. Z pewnością każdy słyszał o polskim oscypku, czy pierogach. W światowej kuchni również mamy tego typu posiłki, które może i są rozpowszechnione, ale najlepiej smakują w danym regionie. Tak jest na przykład z pizzą, czy sushi. Pierwsze danie typowe dla kuchni włoskiej, drugie natomiast japońskiej. Każdy z pewnością jadł pizzę, ale nie każdy próbował tej włoskiej, ze wspaniałymi świeżymi przyprawami i składnikami robionej na oczach klienta. To są właśnie uroki, których możemy doświadczyć odbywając podróże po różnorodnych krajach.
Polecamy: bolerka komunijne.Komentowanie wyłączone.