Lis 20

Wszystkie osoby płci pięknej powinny obliczać swoje dni płodne, aby poznać kiedy można uprawiać seks bez używania zabezpieczenia. Tego typu kontrolowanie jest bardzo często trudne i nie zawsze daje pewność. Dlatego należy w większości przypadków używać zabezpieczenia, chyba że para chce mieć dziecka.

„Naturalne planowanie rodziny” w skrócie NPL sprowadza się do sposobu kalendarzykowego, kiedy to kobieta wyznacza kiedy następuje owulacja oraz kiedy to ma dni niepłodne. Jest to dość niewygodne, gdyż jest zależne od wielu aspektów takich jak np. temp ciała.

Kalendarz owulacji jest 1 ze sposobów planowania lub uniknięcia ciąży. Jednak należy pamiętać,iż ta metoda nie daje sto % pewności.

Wiele serwisów internetowych ma możliwość wyliczenia dni płodnych kobiety przedstawiając dni, kiedy istnieje okazja zajścia w ciążę. Należy jednakże pamiętać, iż tego typu obliczenia mogą być bardzo nieprecyzyjne, gdyż nie biorą pod uwagę indywidualnych uwarunkowań danej kobiety. Są one na tyle mało efektywne, że mogą służyć jedynie pomocą.
Kalendarzyk owulacji nie może być wyłącznym sposobem zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą.

Warto podkreślić, iż dni płodne kobiety zajmują zaledwie 4% jej całego życia.

Wskazane jest odnalezienie takich kalkulatorów w jakich możemy korzystać z możliwości wpisania niestandardowych okresów miesiączkowych.

W aptekach można kupić specyficzne testy owulacyjne, dzięki którym można wykryć hormony specyficzne dla okresu owulacyjnego. Funkcjonowanie takich testów jest podobne do standardowego testu ciążowego.
Polecamy: koronki ażurowe.Komentowanie wyłączone.