Lut 2

Twoje ukochane maleństwo ma już dziesięć miesięcy. Intensywnie rośnie i rozwija się. Jego dieta wygląda jak dieta dorosłego człowieka. Na tym etapie życia może jeść prawie wszystko. Unikać należy jedynie przefermentowanych posiłków mlecznych.

Niemowlę coraz bardziej przypomina dorosłego człowieka. Dużo rozumie, rozróżnia dźwięki i naśladuje je. Jest już stojącym małym człowieczkiem. To na tym etapie jego bogata dieta może powodować niespodziewane alergie pokarmowe, dlatego bacznie obserwuj malucha. Już teraz możesz zacząć wprowadzać dwudaniowe obiadki złożone z zupki z kaszką i drugiego dania: gotowanych warzyw i mięsa lub ryby. Nadal uzupełnieniem posiłków jest pokarm stały. Możesz podawać dziecku mleko przed snem, jednak jeśli niechętnie je, nie zmuszaj go. To sygnał, że możesz już przestać karmić dziecko piersią czy też mlekiem modyfikowanym. Podawaj mu wtedy zamiennie kaszki i desery mleczne. Jeśli bobas chętnie pije twoje mleko, możesz, po uzgodnieniach z lekarzem, zastąpić je mlekiem modyfikowanym.

Dziecku będącemu na pokarmie modyfikowanym należy wprowadzić mleko następne z symbolem 3. Na rynku dostępne są też mleka o smaku waniliowym czy też z dodatkiem zbóż. Mleka takie zawierają kwasy Omega – 3, czyli pozytywnie wpływają na pracę mózgu i rozwój układu nerwowego.

Wprowadzaj do diety dziecka sezonowe owoce tj. maliny, jagody, borówki, czereśnie, jednak wstrzymaj się z owocami cytrusowymi, gdyż mogą być przyczyną alergii. Z warzyw twoje dziecko je praktycznie wszystkie w formie gotowanej.
Poznaj ofertę: świece komunijne.Komentowanie wyłączone.